Astsubaylık Mülakatı

Astsubaylık Mülakatına Girmeye Hak Kazanan Arkadaşlar

Mülakatı kazanan tüm arkadaşları öncelikle tebrik ediyoruz. Evet arkadaşlar, hayatınız için çok önemli olabilecek bir konu Astsubaylık Mülakatı. Sözlü mülakat ve spor mülakatından geçtiğiniz takdirde işiniz oldukça kolaylaşıyor. İsterseniz mülakatın kademelerine geçelim.

Mülakat Yeri

Mülakat yerinize gittiğinizde mülakata gireceğiniz yere gruplar halinde alınacaksınız. İçeride dosyalarınızı teslim edeceksiniz. Buradan sonra mülakatınız başlayacak.

Astsubaylık Mülakatında Neler Var?

Öncelikle psikolojinizi ölçen bir teste tabi olacaksınız. Ardından sağlık kontrolüne gidecek ve ön sağlık kontrolünüz yapılacak. Ön sağlık kontrolü sırasında boxer yani iç çamaşırınız ile kalacaksınız. Bu konuda hazırlıklı gidin arkadaşlar, beyaz içliklerle çıkmak kendinizi garip hissettirebilir, giymiyorsanız bile bir tane alın o mülakat için boxer giyin. 🙂 Bu mülakat sırasında vücudunuz incelenecek, elleriniz, gözünüz, boy ve kilonuz, ayak ve bacaklarınız, dişleriniz, kısaca vücudunuzda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için her türlü kontrole tabi olacaksınız. Bazı kelimeleri söylemenizi isteyerek dilinizde bir sorun olup olmadığı kontrol edilecek. Bunların ardından spor mülakatına katılacaksınız. Buradaki mülakatın içeriğinde şunlar yer alacak;

  • Mekik çekme
  • Barfiks çekme
  • 400 metre koşu
  • Durduğunuz yerden yüksek atlama
  • Basketbol topu fırlatma

Buradaki 5 adet seçenekten bir tanesini yapmama hakkınız vardır. İçlerinden 4 tanesini başarılı bir şekilde yapmanız halinde mülakatı kazanabilirsiniz. Spor mülakatını kazandınız, peki ya şimdi?

Sözlü Mülakat

Spor mülakatını da başarıyla geçen arkadaşlar sözlü mülakata katılmak için hak kazanıyorlar. Sözlü mülakat için içeriye çağrıldığınızda sizin asker olabilmek için uygun olup olmadığınızı anlamaya yönelik sorular sorulacak. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar önemlidir.

Sözlü mülakattan çıktıktan sonra bekleyeceksiniz ve mülakatı kazanıp kazanmadığınız açıklanacak. Eğer mülakatı kazandığınız açıklanırsa hastaneden sağlık raporu almanız gerekecek. Bu raporu İstanbul, Balıkesir ve Bursa Askeri hastanelerinden alabilirsiniz, hangisinden alacağınızı siz seçiyorsunuz.

Mülakatlar bitti, artık Astsubay oluyoruz

Bu işlemler tamamlandıktan sonra asil ve yedek listelerin açıklanmasını bekleyeceksiniz. Asil listede yer aldığınız takdirde hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz. Yedek listede yer alırsanız sizi aramalarınızı beklemeniz yeterli.

İşte bu kadar arkadaşlar, mülakatlara katılmaya hak kazanan arkadaşlara başarılar diliyoruz.

One comment on “Astsubaylık Mülakatı
  1. rahmi dedi ki:

    kardesm mulakatlar hngi ayda yapiliyor. 6 nisandaki astsubayn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*