neddersane’den İnternet Dersanesi

Türkiye’de eğitim konusunda tartışılan önemli konulardan bir tanesi fırsat eşitliğidir. Hepimizin bildiği üzere ülkemizde sınavlardan geçer not almak için dersaneye gitmek şart olmuştur. LYS ve YGS için de bu durum aynıdır, SBS için de aynıdır, diğer sınavlar için de aynıdır. Kimilerimiz bütçemizin elvermemesinden dolayı bu dershanelere kayıt yaptıramıyoruz, kimilerinin vakti olmuyor, kimileri gereksiz görüyor. Bu gibi onlarca sebeplerden dolayı Türkiye’de binlerce lira verilerek gidilen dershaneler hep tartışma konusu olmuştur.

Ancak teknolojinin de ilerlemesiyle artık işler bilgisayar ve internet üzerinden yürümeye başladı. Önce deneme sınavlarına para verilmeyerek internetten ulaşıldı, bazı eğitim gönüllüsü insanlar çektikleri eğitim videoları ile internet üzerindeki kullanıcılara ders çalışma imkanları üretmeye çalıştılar. Haliyle sınavların bu kadar çok olduğu ve geleceğimizi sınavlarla hazırladığımız bir ülkede bu tip sistemlerin ses getirmemesi beklenmezdi.

Ancak son günlerde Türkiye’de bir ilke imza attı. Çok cüzi bir fiyata, internet üzerinden LYS, YGS ve SBS sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrenciler www.neddershane.com.tr adresinden faydalanabilirler. Sisteme kayıt ücreti aylık 20 lira. Sistemin soru bankası tam 100.000 sorudan oluşuyor. Öğrencilerin velileri de SMS ile öğrencilerin durumlarından haberdar olabiliyorlar. Bunların yanında internetten rehberlik hizmeti de sunuluyor.

Genel Konular kategorisine gönderildi Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*